Kaş Tasarımı Nedir ve Neden Önemlidir?

 Kaş Tasarımı Nedir ve Neden Önemlidir?
Digiqole ad

Tüm değerli Rota Kocaeli okurları hepinize merhaba. Ben Uzman Estetisyen ve Kalıcı Makyaj Eğitmeni Özlem Arslan. Bugün sizlerle son dönemde de popülerlik kazanan kaş tasarımıyla ilgili konuşacağız. Sizlerin de bildiği gibi kaşlarımız yüzümüzde en çok dikkat çeken noktalardan ve yüz ifademizin belirlenmesinde ki önemli unsurlardandır. Bu sebeplerden ötürü kaş tasarımı oldukça önemli bir işlemdir.

Kaş Tasarımı Neden Önemlidir?

Kaş modelinin doğru seçilmesi, yüzün algılanma biçimini değiştirerek yüzün sahip olması gereken ifadeyi kazandırır. Yüzümüzün daha dinç ve diri görünmesinin sağlar. Doğru kaş tasarımı, gözleri daha güçlü ve etkileyici kılar. Dolayısıyla da kaşlarımızın doğru formda olması yüz ifademizi değiştireceği gibi bakışlarımıza canlılık ve çekicilik katacaktır.

Kaş mikropigmentasyonunun uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yüz ve göz hatlarıdır. Yüz şekline uygun kaş visajı çalışması, alanında profesyonel ve tecrübeli kişilerce yapılmalıdır. Çünkü hatlara göre tasarlanan kaşlar, milimetrik hesaplarla ve altın orana uygun olarak belirlenir. Belirleme işleminde birçok önemli parametre vardır. Örneğin uzun bir yüze sahipseniz kavissiz, düz ve kalın bir kaş tasarımı yapılarak yüz hacmi daraltıp yüzün daha oval görünmesi sağlanmalıdır.

Daha Doğal Bir Görünüm

Doğru kaş visajı ve cilt yapısına göre seçilen teknikler ile kaşların daha doğal ve yapaylıktan uzak görünmesini sağlar. Doğal kıl görüntüsüne benzeyen çizgiler atılarak yapılan mikropigmentasyon yöntemi ile boşluklar doldurularak kaşların doğal bir görünüme kavuşmasını kıl tekniği uygulamasıyla sağlarız. Dışarıdan bakıldığında gerçek kıl kökü gibi görünen kaş mikropigmentasyon işlemi ile boyutlandırmada yapılarak yapaylıktan uzak doğal bir görünüm yaratırız. Ancak burada tasarım yapan kişinin uzmanlığı, kaş için seçilen pigment (renk tonu) ve kullanılan malzemenin kalitesi çok ama çok önemidir.

Peki Ya Beyler?

Son dönemlerde kaş tasarımı sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de gözdesi haline geldi. Bu da estetik sektörünün getirdiği yeniliklerden bir tanesi. Kişiye özel olarak erkek anatomisine uygun şekilde yapılan kaş tasarımı; kaşını beğenmeyen, kaş problemi yaşayan, yara ya da yanık izi bulunan veya sürekli kaş aldırmak zorunda kalan beyler için kurtarıcı bir çözüm sunuyor. İstenmeyen kıllar isteğe göre lazer ya da cımbız ile yok edilerek doğru bir kaş tasarımı ile yüz aydınlanıp dinamikleşirken bakışlar anlam kazanır ve mutlu, özgüvenli bir görüntüye kavuşursunuz.

Kaş Laminasyonu ve Kaş Botoksu

Sıklıkla hepimizin başına gelen talihsiz olaylardan biri de kaşlarımızın yanlış şekilde alınmasıdır. Bunun sonucunda “kaş küsmesi” dediğimiz dökülme ile karşı karşıya kalırız. Bazen de kaşlarımızı gün içinde sabitlemeye çalışırken onlara bilmeden ve istemeden de olsa çok büyük zararlar veriyoruz. İşte tüm bu zararları kaş laminasyonu ile ortadan kaldırıyoruz. Kaş laminasyonu, kaşa form ve hacim vererek effective bir görünüm kazandıran işlemdir. Kaş laminasyonu işleminin asıl amacı; aşağıya düşük, içten kıvrılan, sert dokuya ve kıl yapısına sahip, kısa olduğu kadar gür kaş yapıları için kaşı istediğimiz yöne getirerek düzgün bir forma sokmaktır. Kaş laminasyonu, botoks bakım olarak da anılmaktadır. Bunun nedeni kaşın yapısındaki tüm bağları bağlar ve kuvvetlendirir. Kaş botoks işlemi enjeksiyon kullanılarak yapılan bir işlem değildir. Laminasyon işlemi kaşların uzun süre formda kalması için solüsyonlar kullanılarak yapılan bir yöntemdir. Kaşların asimetrisi, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemine savaş açarak aylarca kullanabileceğiniz bir konfordur. Laminasyonlu kaşlar sizlere ideal bir kaş görünümü vermeyi mümkün kılar. Kaş laminasyon işlemi yapılacak olan kaşlar, o uygulamaya ait olan özel boyalarla boyanır. Bu işlem kaşlarınızı iyileştirir ve güçlendirir. Tüm bunları protein botoks bakımı sağlar. 

Çok eski zamanlardan beri bakım ve güzellik konusu kadınların vazgeçilmezi oldu. Günümüzde kadın erkek demeden tüm insanların fiziksel görünümüne önem verdiği su götürmez bir gerçek. Unutmayın ki yaptığımız tüm fiziksel işlemler ve uygulamalar bizlere kendimizi daha iyi hissetmemize ve özgüven sahibi olmamıza yardımcı olur. Ve yine unutulmamalıdır ki kendimizi alanında profesyonel ve tecrübe sahibi kişilere teslim etmeliyiz.  Bir başka konuda buluşmak dileğiyle kendinize iyi bakın hoşça kalın…

Digiqole ad

Uzman Estetisyen | Kalıcı Makyaj Eğitmeni

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bucod Web Tasarım